Як часто люди хворіють на алергічний кон'юнктивіт?

В даний час відзначається помітне зростання кількості алергічних захворювань, що протікають з ураженням очей

Алергічні захворювання кон'юнктиви нині зустрічаються набагато частіше, ніж раніше. Вони розвиваються при підвищеній чутливості до деяких сполук та речовин. Алергічні реакції можуть викликати екзогенні (зовнішні) та ендогенні (внутрішні) алергени.

Підступність цієї патології полягає у тому, що без особистої консультації лікаря офтальмолога визначити причину кон'юнктивіту та призначити адекватне лікування неможливо. Частою причиною ускладнень цього захворювання, які призводять до стійкого зниження або повної втрати зору є самолікування. Всі ми стикалися з ситуаціями, коли пацієнт приходить в аптеку і каже: "У мене запалилося око, дайте мені якісь краплі", з цього моменту починаються проблеми.

Неправильно призначене лікування може ще більше нашкодити вашому здоров'ю.

Симптоми алергічного кон'юнктивіту

Поза незалежністю від причин виникнення існують загальні клінічні симптоми кон'юнктивіту.

У різній мірі виразності турбують набряклість повік, почервоніння очей, печіння, свербіж, сльозотеча, відчуття стороннього тіла в оці, слизове відділення, світлобоязнь. При залученні до патологічного процесу рогівки можуть з'явитися скарги на зниження зору.

Часто одночасно з'являються нежить, чхання, кашель. Хвороба повторюється щорічно, поступово слабшає з віком.

Лікування алергічного кон'юнктивіту

Адекватне призначення лікування можливе лише після проведення особистої консультації лікаря офтальмолога та під його безпосереднім контролем.

Застосовуються протиалергічні краплі очей, антигістамінні препарати всередину, при нашаруванні інфекції місцеве антибактеріальне, противірусне лікування, обмеження контактів з алергеном, регулярне вологе прибирання приміщень.

Виразність симптомів алергії можна зменшити, починаючи вказану терапію на початок «небезпечного» періоду цвітіння. У ряді випадків лікування проводиться разом із алергологом.

Кон'юнктивіт може бути найбільш невинною поразкою ока, але в ряді випадків може мати значні наслідки – аж до незворотної втрати зору.

Запорукою гарного зору після перенесеного запалення слизової оболонки очей може бути лише своєчасна діагностика причини запалення та проведення повноцінного комплексного лікування під наглядом лікаря фахівця.

Тому бажано за будь-якого почервоніння ока звернутися за особистою консультацією до лікаря офтальмолога.

Пам'ятайте! Хворобу легше попередити, ніж лікувати. Виявивши захворювання на ранніх стадіях, велика ймовірність зберегти зір, бачити у всіх фарбах навколишній світ та радіти життю.

Запис на прийом до «Центру зору» за телефоном:

 (097) 726-60-40 - м. Дніпро

 (095) 884-98-95 - м. Дніпро

 (097) 883-74-83 - м. Кам'янське