Лечение близорукости Днепр. Центр Зрения - офтальмологический центр

Близорукість (міопія) - це порушення роботи ока, яке проявляється у зниженні чіткості зору в далечінь. Пов'язано це з порушенням фокусування світлового потоку на сітківці, коли людині важко розрізняти віддалені від нього предмети.

Причини

Основна причина короткозорості – зміна форми очного яблука. Воно подовжене і стає більше схожим на овал, ніж на коло. В результаті відбувається порушення заломлення світла, через що світлові промені, що проходять через очне яблуко, фокусуються не на сітківці, а перед нею. На сітківку ж потрапляють розфокусовані промені, що створюють нечітке, розпливчасте зображення.

Ознаки

Першою ознакою короткозорості є погіршення зору в далечінь. Спочатку зниження зору може бути тимчасовим, оборотним. Головне цей момент вчасно визначити і не дати розвиватися короткозорості. Ось чому важливо регулярно проводити комплексне діагностичне обстеження зору у дітей. Школярі з початком короткозорості нерідко скаржаться на швидку втому очей при зоровій роботі на близькій відстані, при читанні чи письмі наближають очі до тексту, при розгляді віддалених предметів нерідко примружують очі.

Види короткозорості

  • Уроджена. Дитина народжується з вже порушеним зором у далечінь. Залежно від рівня цього порушення потрібна або корекція, або спостереження та регулярні курси лікування.
  • Спадкова. Якщо обидва батьки короткозорі, у половини дітей віком до 18 років виникає короткозорість. При цьому вона може почати розвиватись у ранньому дитячому віці (від 1 року).
  • Отримана. Виникає у дітей віком 7-16 років при перенапрузі очей: тривалі та інтенсивні зорові навантаження на близькій відстані, погане освітлення робочого місця, неправильна поза при читанні та письмі, надмірне захоплення телевізором та комп'ютером.

Виділяють три ступені короткозорості:

  • Слабка міопія – до 3,0 діоптрій;
  • Середня міопія – до 6,0 діоптрій;
  • Сильна міопія – понад 6,0 діоптрій.

Форми короткозорості

  • Стаціонарна (непрогресуюча). Має сприятливу течію. При ній зір не погіршується протягом тривалого часу і знаходиться на фіксованій відмітці.
  • Прогресуюча.. Зазначається зниження зору на кілька діоптрій на рік. Це дуже серйозне захворювання. Постійне розтягування очного яблука призводить до незворотних фізіологічних змін в оці та значного зниження зору. Наслідком цих порушень є патологічні зміни очного дна (наприклад, периферична дистрофія сітківки).

До уваги батьків! Прогресуюча міопія виникає у дитячому віці. Особливого ризику піддаються недоношені діти (частота виникнення міопії від 30% до 50%). Також схильні до розвитку короткозорості діти із слабким здоров'ям (часті ГРЗ, грип, пневмонії). Певну роль грає вік дитини. До року міопія спостерігається у 4-6% дітей, у дошкільному віці не перевищує 2-3%. А в міру зростання частота розвитку міопії зростає. У віці 8-13 років міопія спостерігається у 14% дітей, у 20-річному віці та старше у 25% людей.

Лікування

Основними формами корекції короткозорості у дитячому віці (до 18 років) є окуляри, контактні лінзи та спеціальний курс тренування зорової системи зорова стимуляція. У будь-якому випадку важливо знати: чим раніше розпочато лікування короткозорості, тим кращим є результат її корекції.

Запис на прийом до «Центру зору» за телефоном:

 (097) 726-60-40 - м. Дніпро

 (095) 884-98-95 - м. Дніпро

 (097) 883-74-83 - м. Кам'янське