Лікування дакріоциститу Дніпро. Центр зору - офтальмологічний центрДакріоцистит – запалення слізного мішка, який знаходиться між носом і внутрішнім кутом повік. Зазвичай він виникає через порушення прохідності носослезного протоки, який проводить слізну рідину носову порожнину. У мішку накопичуються патогенні бактерії і розвивається запалення.

Дакріоцистит може бути гострим або хронічним. Безпосередніми його причинами можуть бути вроджена непрохідність слізних шляхів, травма, будь-яке інфекційне захворювання ока чи його наслідки.

Ознаки дакріоциститу

  • Зазвичай виникає з одного боку
  • Нестерпна сльозотеча
  • Болючість, почервоніння та набряк у внутрішньому кутку ока
  • Відокремлюване з ока

Діагностика

Під час обстеження з'ясовується вираженість запалення та наявність поєднаної очної патології.

Лікування

Лікування дакріоциститу залежить від віку пацієнта, того, гострий чи хронічний це процес, та його причини.

Новонародженим спочатку роблять легкий масаж області проекції слізного мішка, щоб спробувати дозволити закупорку протоки, у комбінації з антибактеріальними краплями та мазями для придушення інфекції. Операція може знадобитися за відсутності ефекту від консервативного лікування. Перед операцією лікар призначає масивну антибактеріальну терапію, щоб уникнути інфекційних ускладнень, зокрема. з боку головного мозку, оскільки венозна кров із цієї області може потрапити в порожнину черепа, і за відповідних умов може розвинутись абсцес мозку або гнійний енцефаліт. Операція проводиться під загальним наркозом. Сенс операції полягає у відновленні нормального повідомлення між кон'юнктивальною порожниною та порожниною носа.

У дорослих можна спробувати домогтися прохідності слізних шляхів їх форсованим промиванням дезінфікуючими розчинами. У випадках, коли медикаментозне лікування не допомагає або захворювання стало хронічним, виникає потреба в оперативному лікуванні. У таких ситуаціях зазвичай проводять ендоскопічну дакріоцисторіностомію, коли розрізи робляться не з боку шкіри, а з боку слизової носа.

Більш болісний, але й надійніший варіант за відсутності необхідного устаткування чи досвіду - класична дакриоцисториностомія через звичайний доступ. Результат – відновлення нормального струму слізної рідини.

Запис на прийом до «Центру зору» за телефоном:

 (097) 726-60-40 - м. Дніпро

 (095) 884-98-95 - м. Дніпро

 (097) 883-74-83 - м. Кам'янське