Глаукома - хвороба очей, спричинена підвищенням внутрішньоочного тиску. Якщо тиск очей вчасно не знизити до норми, гине зоровий нерв, що призводить до незворотної сліпоті. На жаль, глаукома - це одна з тих хвороб, при якій неможливе повне лікування. Однак люди, які страждають на глаукому, можуть жити повноцінним життям за умови, що вони регулярно проходять лікування, відвідують лікаря і чітко дотримуються його рекомендацій. Хронічний характер цієї хвороби, в такому разі, не завдає неприємностей хворим у повсякденному житті.

Причини глаукоми

Внутрішньоочний тиск підвищується в тих випадках, коли порушено виведення внутрішньоочної рідини. Розрізняють три основні типи глаукоми: первинну, вроджену та вторинну. Найчастіше зустрічається первинна глаукома. З'являється вона в здорових очах, що здаються раніше, без явних причин, як правило, у осіб старше 40 років.

Вроджена глаукома може бути обумовлена аномаліями ембріонального розвитку ока – дисгенезом кута передньої камери, а також наслідком інших очних захворювань (пухлини, запалення, травми), перенесені до або під час пологів.

Симптоми глаукоми

Найчастіше при глаукомі людина відчуває затуманювання зору, біль, різь, відчуття тяжкості у власних очах, звуження поля зору. Значно погіршується зір у темний час доби. При погляді яскраве світло перед очима з'являються "райдужні кола".

Діагностика глаукоми

Для виявлення початку захворювання, звичайного виміру внутрішньоочного тиску, як правило, недостатньо. Виникає необхідність детального вивчення очного дна та диска зорового нерва. Крім того, рекомендується провести досконалу ревізію поля зору пацієнта, що передбачає широкомасштабне діагностичне обстеження.

Лікування глаукоми

Як було зазначено вище, своєчасне виявлення та правильне лікування глаукоми на ранніх стадіях хвороби може зберігати зір протягом усього життя пацієнта.

При своєчасній постановці діагнозу, офтальмолог може керувати глаукомним процесом, застосовуючи, залежно від ситуації, медикаментозне, лазерне або ножове хірургічне лікування, внаслідок чого, у переважній більшості випадків, сліпота не настає.

Сучасні технології, що використовуються в «Центрі зору», лікування глаукоми, а також високий професіоналізм та компетентність персоналу гарантують високу якість лікування. Лікарі-офтальмологи «Центру зору» завжди готові прийти вам на допомогу — дати вичерпну інформацію, відповісти на будь-яке ваше запитання, а в разі потреби, провести лікування на високому професійному рівні.

Запис на прийом до «Центру зору» за телефоном:

 (097) 726-60-40 - м. Дніпро

 (095) 884-98-95 - м. Дніпро

 (097) 883-74-83 - м. Кам'янське