Халязіон відноситься до офтальмологічного виду захворювань. Така проблема може виникнути на нижньому та верхньому столітті, у дітей та дорослих.

Основна причина халязіону у дітей та дорослих – це засмічення та закупорка мейбомієвої залози. Утворений секрет не може вийти назовні, залишається в протоці залози і в результаті веде до початку запального процесу та формування вузликового ущільнення на віці. Є ще одна причина халязіону – неуважне ставлення людини до гігієнічних вимог. Якщо ви часто треті очі, забувши при цьому вимити руки, не вмиваєте обличчя на ніч, некоректно звертаєтеся з контактними лінзами, то заносите бруд та інфекцію в очі, провокуючи тим самим халязіон.

Існує також кілька причин захворювання, які не залежать від людини. До них відносяться всілякі стани, за яких починається інтенсивна робота сальних залоз. Це, наприклад, від народження жирна шкіра, порушення гормонального балансу (скажімо, при цукровому діабеті).

Діагностика халязіону

Халязіон діагностується без приладів та здачі аналізів, при візуальному огляді повік лікарем. Зазвичай пацієнти скаржаться на появу освіти у вигляді кульки, почервоніння століття і миготливі рухи, що рідко здійснюються. Лікування халязіону слід приступати негайно після його виявлення.

Методи лікування халязіону

Лікування може проводитись у кілька етапів і буває консервативним чи хірургічним.

На ранніх стадіях захворювання в ряді випадків вдається вирішити проблему мінімальними засобами - за допомогою дезінфікуючих крапель, мазей, компресів.

Якщо ефекту немає, фахівці зводять гострий запальний процес до мінімуму, після чого рекомендують видалення халязіону хірургічним шляхом. Дуже важливо не братися за самостійне лікування халязіону у дітей або дорослих домашніми методами, а дізнатися, як його лікувати у фахівця.

Лікарі-офтальмологи «Центру зору» завжди готові прийти вам на допомогу — дати вичерпну інформацію, відповісти на будь-яке ваше запитання, а в разі потреби, провести лікування на високому професійному рівні.

Запис на прийом до «Центру зору» за телефоном:

 (097) 726-60-40 -м. Дніпро

 (095) 884-98-95 - м. Дніпро

 (097) 883-74-83 - м. Кам'янське