Лікування астигматизму Дніпро. Центр зору - офтальмологічний центрАстигматизм - це патологія рефракції ока, пов'язана з неправильною формою рогівки або кришталика. Людина бачить навколишні предмети викривленими, розмитими місцями, прямі лінії виглядають вигнутими. У дитячому віці астигматизм призводить до зниження зору, астенопічних скарг, а часом і до повільного розвитку косоокості та синдрому «лінивого ока» - амбліопії.

Причини

Рогівка та кришталик здорового ока має рівну сферичну поверхню. При астигматизмі їхня сферичність порушена, вона має різну кривизну за різними напрямами: сплощена в одному напрямку і опукла в іншому (як, наприклад, диня або м'яч для регбі). Таким чином, світлові промені, що проходять через деформовану рогівку або кришталик, фокусуються на сітківці не в одній точці, а відразу в декількох. Тому зображення, що сприймається оком, є невиразним.

Форми

  • Уроджена. Виникає одразу після народження дитини, але не завжди є патологією. Астигматизм слабкого ступеня часто спостерігається у здорових дітей, але нормалізується зір протягом першого року життя. До 8-річного віку у більшості дітей ступінь рефракції астигматизму набуває стабільності. Тому існує поняття фізіологічного астигматизму (до 1,0 діоптрії), за якої не знижується гострота зору, та астигматизму захворювання, при якому спостерігається суттєве зниження зору. Якщо астигматизм перевищує 1,0 діоптрії, він обов'язково потребує корекції.
  • Отримана. Може розвинутись внаслідок операцій на очах, захворювань рогівки чи очних травм.

Діагностика

Астигматизм можна діагностувати лише за повного офтальмологічного обстеження. Сам хворий відчуває лише зниження гостроти зору. Для правильного визначення ступеня астигматизму і особливо осей необхідний ретельний комп'ютерний аналіз зорової системи. Навіть невеликі помилки в діагностиці можуть призвести до повної непереносимості окулярів або лінз, а також подальшого погіршення зору.

Лікування

Для корекції дитячого астигматизму застосовують окуляри, контактні лінзи, а також комплекс спеціальних вправ зорової стимуляції.

Запис на прийом до «Центру зору» за телефоном:

 (097) 726-60-40 - м. Дніпро

 (095) 884-98-95 - м. Дніпро

 (097) 883-74-83 - м. Кам'янське