Гарний зір — це неодмінна умова для повноцінного життя будь-якої дитини. Своєчасне офтальмологічне обстеження дозволить вчасно виявити відхилення від норми та своєчасно розпочати необхідне лікування. Зорова система в дитинстві дуже гнучка і впливати на неї легше, вона сприйнятливіша, ніж у дорослих.

Перевірка зору в дітей віком не менш важлива, ніж відвідування педіатра. Навіть якщо дитина не має проблем із зором, це не гарантує, що в майбутньому її зір буде стовідсотковим. Проблема погіршення дитячого зору зараз є особливо актуальною, коли всюди нас оточують мобільні телефони, планшети, комп'ютери тощо. Відсутність у дитини активних скарг на зір не означає відсутність патології. Маленький пацієнт не завжди може оцінити свої відчуття, тому дуже важливою є кваліфікація лікаря та індивідуальний підхід до спілкування з дитиною.

Лікарі клініки «Центр зору» мають у своєму розпорядженні дітей до гарного настрою. Лікарі вміють налагодити контакт з пацієнтами будь-якого віку, зробити спілкування цікавим та корисним. Під час огляду офтальмолог коментує свої дії, роз'яснює причини можливих порушень зору та розповідає про методи корекції так, щоб їхню важливість зрозуміли і батьки, і сама дитина.

Як часто потрібно проходити огляд дитячого офтальмолога?

У дитячому віці, коли зоровий аналізатор розвивається і формується, щоб своєчасно виявити і скоригувати аномалії, що виникають у розвитку ока дитини, необхідний огляд офтальмолога не рідше 1 разу на рік. Для дітей з виявленими відхиленнями у розвитку зорового апарату огляд дитячого лікаря-офтальмолога проводиться не рідше ніж раз на півроку.

Перший огляд доношеним дітям потрібно проходити у віці 1-3 місяців, потім 6 місяців і один рік, далі – щорічно. Недоношені діти повинні розпочати спостереження у офтальмолога раніше.

Огляд дитини в 3 роки перед вступом до дитячого садка потрібен для перевірки якості зору: як бачать праве та ліве око, чи сформувався бінокулярний зір, яка динаміка розвитку оптичної системи очей.

Огляд дитини перед вступом до школи 7 років включає перевірку гостроти зору, бінокулярного зору, з'ясування рефракції очей, визначення готовності зорового апарату до шкільних навантажень.

У шкільному віці очі дитини отримують колосальне навантаження під час навчання та поза нею (користування смартфонами, перегляд ТБ, екран планшета чи комп'ютера), у цей час також варто звернути особливу увагу на підтримання гарного зору.

Особливу увагу варто приділити огляду дітей у офтальмолога, якщо у батьків є порушення зору (дальнозоркість, короткозорість, астигматизм, ністагм, косоокість).

Крім того, у разі виявлення проблеми, необхідно буде спостерігати дитину в динаміці. Дитячий лікар-офтальмолог доступно розповість про гігієну зору та призначить комплекс лікувальних заходів.

Крім цих базових контрольних оглядів, зір необхідно перевіряти щорічно. Також варто оперативно записатися на прийом до дитячого лікаря-офтальмолога та пройти обстеження, якщо ви помітили у дитини зниження гостроти зору, косоокість, почервоніння чи травму, гнійні виділення. Чим раніше виявлено порушення розвитку зорового апарату, тим більше можливостей його виправити.

Що включає комплексне обстеження дітей?

1. Визначення рефракції

Авторефрактометрія та/або скіаскопія за допомогою скіаскопічних лінійок.

2. Визначення гостроти зору

За допомогою проектора знаків, Сівцева-Головина або таблиці Орлової з картинками в залежності від віку дитини. У дітей до двох років про гостроту зору судять щодо фіксації погляду на об'єктах та стеження за іграшками.

3. Визначення характеру руху за допомогою чотириточкового кольоротесту
4. Визначення обсягу руху очних яблук
5. Вимірювання внутрішньоочного тиску безконтактним методом (за наявності показань)
6. Визначення кута косоокості по Гіршбергу
7. Біомікроскопія ока

огляд переднього відрізка ока за допомогою щілинної лампи або світла, що проходить

Огляд очного дна в умовах медикаментозного розширення зіниці рекомендації та призначення лікування за потреби. Після проведення комплексного обстеження лікар при необхідності призначить лікування або випише рецепт для підбору відповідного способу корекції зір (окуляри або контактні лінзи). Також у клініці «Центр зору» можна пройти апаратне лікування порушень зору.