Якщо дивитися в далечінь, а також розрізняти предмети поблизу стає складніше - це привід для запису на прийом до офтальмолога. Розрізняються ступеня поразки, кожній з яких притаманні свої симптоми.
- Двоєння в одному оці, коли другий закритий;
- Відчуття пелени або затуманювання в очах;
- погіршення нічного зору;
- Будь-які джерела освітлення доставляють дискомфорт, здаються надмірно яскравими та дратівливими;
- Ореоли навколо джерел світла;
- Неможливість тонко розрізняти відтінки;
- Швидке зниження гостроти зору;
- Відчуття, що світ навколо за запітнілим склом, бо заважають смужки, кульки, безформні цятки;
- Важко керувати автомобілем через засліплення зустрічними фарами та дискомфорту від вуличних ліхтарів;
- Стає непросто читати, писати, шити, брати дрібні деталі, оскільки контури здаються розмитими;
Найправильніше рішення - негайно відвідати офтальмолога, щоб підтвердити або спростувати діагноз. У клініці «Центр зору» Ви можете отримати професійну консультацію з приводу Вашого захворювання та Вам будуть запропоновані варіанти лікування.
Основним методом лікування катаракти вважається хірургічний (екстракція помутнілого кришталика).
У нашій клініці проводять операції з видалення катаракти без госпіталізації, після операції пацієнт ненадовго залишається під наглядом медичного персоналу клініки, а потім може піти додому. Така схема дозволяє уникнути дискомфорту та одужувати у знайомій домашній обстановці, що особливо позитивно позначається при літньому віці.
Терапія після операції
Операцією все не закінчується. Потрібно запобігти можливим ускладненням, тому потрібно обов'язково дотримуватися рекомендацій офтальмолога: не можна піднімати тяжкості, піддаватися впливу пилу, вітру, переохолодження на весь час реабілітації. Також призначаються ліки, залежно від показань. Вони прописуються у формі крапель, які можна закопувати самостійно.
Лікування прогресуючої короткозорості
Швидке зростання організму і значне зорове навантаження прискорюють розвиток короткозорості. При короткозорості очне яблуко збільшується на кілька міліметрів у порівнянні з нормою — і чим більше це збільшення, тим сильніше короткозорість. Щоб зупинити патологічне збільшення очного яблука, що супроводжується прогресуванням короткозорості, проводять операцію склеропластику.
Показання до застосування
Короткозорість, при якій спостерігається погіршення зору більш ніж на 1 D на рік
Прогресуюча короткозорість небезпечна розривами та відшаруваннями сітківки, помутнінням склоподібного тіла та поступово призводить до суттєвого зниження гостроти зору.
Склеропластика - хірургічне втручання, в ході якого в очне яблуко вводиться спеціальна платівка, яка є своєрідним каркасом для склери (зовнішньої оболонки ока), зміцнюючи таким чином стінки ока, зупиняючи його зростання та розвиток короткозорості.
Операція виконується амбулаторно, її тривалість становить від 5 до 15 хвилин.
Косоокість
Косоокість - стан, при якому осі напряму погляду очей не паралельні. Косоокість може бути вродженою і набутою.
Лікування косоокості має бути комплексним. У ряді випадків, коли ступінь відхилення не значний, а консервативні методи лікування проведені вчасно, можливе усунення косоокості без хірургічного втручання.
В інших випадках, проведені консервативні методи лікування повинні бути використані як складова частина комплексного підходу, а також з метою підготовки до операції.
Якщо не вживати жодних заходів, то з часом буде практично неможливо повністю усунути косоокість, оскільки око, що косить і менше функціонує, починає втрачати зорові функції, що в свою чергу посилює відхилення очного яблука. Таким чином, запускається хибне коло, і навіть хірургічне лікування не завжди може повністю і назавжди усунути цей стан.
Суть хірургічного втручання полягає в урівноважуванні дії та положення окорухових м'язів. У деяких випадках потрібна пластика м'язів. Непоодинокі ситуації, коли для досягнення необхідного результату потрібно не одна, а кілька операцій. А у разі порушення зорових функцій та розвитку амбліопії, хірургічне втручання часом може давати лише тимчасовий ефект.
Промивання та зондування слізних шляхів
У 1/3 новонароджених нососльозний канал перекритий зародковою плівкою, яка розривається при крику новонародженого або розсмоктується у перші дні. Але якщо цього не відбувається, у слізному мішку накопичується рідина та відбувається її запалення.
Безпосередня причина дакріоциститу – це непрохідність сльозоносового каналу. Рідина, що потрапляє до нього зі слізних канальців, починає затримуватися у вічі і мимоволі з нього випливає.
Офтальмолог призначить промивання та при необхідності зондування нососльозного каналу. Тільки своєчасно розпочате лікування буде максимально ефективним.
Операція з підготовкою займає кілька хвилин, ефективність близько 100%.