У клініці працює кабінет для лікування та профілактики дитячих очних захворювань. Завдяки багаторічному досвіду підібрано унікальний комплекс терапевтичного обладнання для профілактики та консервативного лікування короткозорості, далекозорості, астигматизму, косоокості, амбліопії. Курс апаратного лікування підбирається індивідуально кожному за пацієнта, з урахуванням особливостей конкретного захворювання. Він розрахований на 10 днів лікування. Залежно від рекомендацій до курсу лікування можуть увійти:
Офтальмологічний тренажер, метою якого є тренування та релаксація циліарного м'яза, акомодаційного апарату та окорухових м'язів загалом. Апарат складається з набору сферичних, циліндричних та призматичних лінз, а також світлових імпульсів у червоному, зеленому та синьому спектрі, дія яких запрограмована трьома програмами. Тривалий ефект досягається завдяки стійкому розслабленню циліарного м'яза, підвищення тренованості окорухових м'язів, поліпшення кровопостачання, прискорення відновлювальних процесів у тканинах м'язів, внаслідок чого підвищується працездатність і відбувається активація адаптаційних процесів у самій зоровій системі ока.
Призначена для профілактики та лікування низки захворювань очей, включаючи зорові втоми та зумовлені ними астенопічні прояви, різних форм амбліопії, а також для підвищення ефекту лікування амбліопії та запальних захворювань очей.
«Амбліо-1» призначений для безмедикаментозної або місцевої лікарської терапії з використанням «біжучого» магнітного поля захворювань очей, що супроводжуються набряковим компонентом або запаленням, а також амбліопії та посилення терапевтичного ефекту при лікуванні спазму акомодації.
Комплекс комп'ютерних програм «Eye»
Своєрідна гімнастика для очей, регулярне застосування якої сприяє відновленню акомодаційної здатності. Зорові стимули з певними просторовими, тимчасовими та колірними параметрами викликають чергування напруги та розслаблення акомодації. Лікування та профілактика міопії, відновлення акомодації при лікуванні амбліопії, профілактика зорової втоми та комп'ютерного зорового синдрому.
Програма призначена для відновлення та розвитку бінокулярного зору, лікування амбліопії. У її основу покладено методи плеоптики, ортоптики та диплоптики. Ігровий характер вправ підвищує мотивацію пацієнтів. Стимули вибираються відповідно до характеру порушень. Спільні дії ока та руки пацієнта прискорюють відновлення зорових функцій. Лікар може оцінити поточний стан зору пацієнта, що відбувається на екрані.
Програми, що сприяють розвитку правильної локалізації та фіксації, підвищенню гостроти зору. Під час процедури відбувається локальне та загальне роздратування сітківки яскравими динамічними кольоровими стимулами.
Комп'ютерна програма призначена для корекції амбліопії. Пацієнту необхідно поєднати центри двох ґрат. Одна з них знаходиться у центрі монітора, а інша – у довільному місці. Її пересувають за допомогою мишки.
Ця програма також призначена для корекції амбліопії. Пацієнту необхідно за допомогою мишки зловити хрестики, які з'являються на різних полях шахівниці. Залежно від рівня програми може бути різним розмір та кількість клітин. Під час виконання вправи необхідно встановити монітор комп'ютера на відстані від 60 см до 1 м від очного яблука. Вправа для кожного ока повинна виконуватись не більше 30 хвилин.
Амбліотер призначають для лікування амбліопії, функціонального недорозвинення сітківки, починаючи з раннього дитячого віку та для підвищення гостроти зору амбліопічного ока у осіб зі співдружньою косоокістю.
Принцип лікування: Засвічування сітківки амбліопічного ока здійснюється сліпучими фігурними полями у поєднанні з використанням послідовних візуальних образів, що виникають після засвітів. Відбуватись при цьому індуктивне розгальмування кіркових відділів зорового аналізатора, що знаходяться при амбліопії в стані стійкого функціонального гальмування, що і становить основу лікувального ефекту від використання сліпучої форменої фотостимуляції та ефекту послідовних образів.
Тренування окорухових м'язів з різних меридіан з метою відновлення їх функцій. Лікування амбліопії високого ступеня (дисбінокулярної, анізометричної та ін). Тренування м'язів ока при м'язових парезах. Принцип лікування – формування світлових (оптичних) стимулів на периметричній дузі з фізикою, наближеною до очей (саккадам).
Апарат лазерної стимуляції функції зору, що застосовується для зняття зорової напруги та профілактики розвитку зорової втоми у осіб, пов'язаних з тривалими зоровими навантаженнями.
Області застосування:
- Зняття зорової втоми,
- Лікування запальних та дистрофічних захворювань.
Позитивні результати дії низькоінтенсивного лазерного випромінювання на очі:
- відновлення функціональної активності сітківки ока;
- зникнення больового синдрому; просвітлення оптичних середовищ ока;
- збільшення зорової безпеки на відеограмах на 10% і більше;
- позитивна динаміка у відчуття кольору;
- посилення хоріоїдального кровотоку;
- зменшення деструктивних змін.
Ортоптика є одним із кроків на тривалому шляху лікування косоокості та поєднує в собі комплекс дій та вправ, які сприяють розвитку бінокулярного зору, тобто можливості повноцінно бачити світ обома очима. Проведення більшої частини ортопічних вправ здійснюється на спеціальному апараті, який називається синоптофором СІНФ-1. Він є одним з найважливіших приладів для діагностики та лікування косоокості, тренування рухливості очей.
Показання для застосування синоптофору:
- співдружня косоокість;
- порушення бінокулярного зору, тобто здатності формувати єдиний образ із зображень обох очей;
- астенопія внаслідок ослаблених фузійних резервів;
- комплексне лікування амбліопії.
У діагностиці синоптофор використовують, щоб визначити кут косоокості (як об'єктивно, так і суб'єктивно), фузійні резерви, наявність/відсутність функціональної скотоми, здатність зорового апарату до бінокулярного злиття зображень.
При лікуванні синоптофор застосовується у тому, щоб підштовхнути процес розвитку біфовеального злиття зображення, фузійних резервів, поліпшити загальну рухливість очей, і навіть усунути прояви функціональної скотоми.
Займатися на синоптофорі дитина може, починаючи з 3-х чи 4-х років. Зазвичай, курс лікування становить 3-4 десь у рік по 10-20 сеансів кожен. Завдяки тренуванням на синоптофорі зір покращується, а косоокість може вилікуватися без операції.
Пристрій «МІРАЖ» призначений для відновлення біфовеального злиття при співдружньому косоокості в період формування бінокулярного зору з використанням послідовних бінокулярних образів за методом професора Т.П. Кащенко.
Показання до застосування:
- порушення зорових функцій та бінокулярного зору при співдружній косоокості;
- наявність функціональної скотоми різних розмірів та локалізації;
- одночасного та монокулярного зору;
- (сенсорної) диплопії.
Умовою, яка сприяє лікуванню, є симетричне чи близьке щодо нього положення очей, досягнуте операцією чи носінням окулярів.
Тренують обидва очі одночасно. Одягають хворому окуляри плюс 1,5 - плюс 2,0D незалежно від величини короткозорості. Усаджують пацієнта на такій відстані, щоб він бачив перший чи другий рядки таблиці Сівцева. Просять пацієнта постаратися розглянути якомога більше рядків. Через десять хвилин зменшують силу лінз на 0,5D, залишивши пацієнту колишнє завдання. Далі зменшують силу лінз на 0,5D до нуля з інтервалом п'ять хвилин. Це тренування можна поєднувати з дивергентною дезаккомодацією, додатково приставивши до оптичних лінз безпосередньо з початку і до кінця тренування оптичні призми силою 3-4 призмові діоптрії основою до носа.
Ці тренування призначають лікування спазму акомодації, чи підвищення некоррегированной гостроти зору.
Апарат для динамічної офтальмохромотерапії «Райдуга» призначений для офтальмохромотерапії (світлолікування) широкого кола офтальмологічних захворювань.
Терапія апаратом «Райдуга» може застосовуватися як самостійний спосіб лікування, так і в поєднанні з іншими відомими терапевтичними методами, у тому числі з магнітотерапією.
З метою профілактики:
- особам, які мають спадкову схильність до захворювань;
- особам, які мають хронічні та імунодефіцитні захворювання в період ремісії;
- особам групи ризику, схильним до перевтоми, надмірних стресів та професійних шкідливостей, до якої належать, зокрема, лікарі, педагоги, льотчики, спортсмени та ін.;
З метою лікування:
- спазму акомодації;
- амбліопій різної етіології;
- міопії;
- увеїтів;
- кератитів;
- атрофії зорового нерва;
- дистрофії сітківки та крововиливу в неї;
- тромбозів сітківки;
- початкової катаракти;
- глаукоми;
- косоокість;
- зорових стомлень та ін.
Використання видимого та інфрачервоного спектру дозволяє точно впливати на патологічний процес залежно від його виду та глибини ураження, покращити живлення тканин ока, зняти спазм акомодації, який є однією з основних причин розвитку короткозорості. Апарат для інфрачервоної лазерної терапії забезпечує «фізіологічний масаж» циліарного м'яза, який відповідає за нормальну акомодацію.
При вакуумному масажі як лікувальний фактор використовується змінний вакуум. Потрібний ефект досягається за рахунок перепадів тиску в спеціальних окулярах-міні-барокамерах. Процедура забезпечує покращення кровообігу, гідродинаміку, і, в результаті, покращення роботи циліарного м'яза, сприяє очищенню поверхні рогівки, покращує регенерацію, підвищує насичення тканин ока киснем.
Необхідність відновлення рефлекторного взаємозв'язку зорового аналізатора з елементами центрального регулювання входить у структуру лікування очної патології.
Основним елементом механізму лікувального впливу електростимуляції є активація репаративних процесів внутрішньоклітинної та тканинної регенерації. Одночасно відбувається активізація регіонального та місцевого кровотоку.
- атрофії зорового нерва різного генезу;
- дистрофічні ураження сітківки;
- пігментний ретиніт;
- спазм акомодації, міопія;
- гіперметропія, астигматизм;
- амбліопія;
- косоокість;
- птоз;
- пресбіопія;
- уроджена патологія елементів зорового аналізатора;
- катаракта (для попередження розвитку зорової депривації та підготовки до операції);
- профілактична стимуляція осіб, які працюють у режимі зорової напруги.