Спазм акомодації – тривале стійке спастичне скорочення циліарного м'яза, що триває після того, як око перестало фіксувати близький предмет в умовах зорової втоми. Зазвичай виникає внаслідок зорової втоми під час роботи на близькій відстані. Сила спазму може сягати від 1 до 3 діоптрій.

Спазм акомодації займає значне місце у порушенні зору дітей шкільного віку. За деякими даними, кожен шостий школяр страждає на спазм. У деяких дітей розвивається стійка шкільна короткозорість, після формування якої очі виявляються повністю пристосованим до роботи на близькій відстані. У зрілому віці вплив спазму акомодації на відносний зір.

Причини

Спазм акомодації зазвичай виникає внаслідок таких причин:

  • напружене вглядання в далечінь;
  • зорова втома під час роботи на близькій відстані;
  • дія на око дуже яскравого світла;
  • при істерії, функціональних неврозах, при загальних контузіях, закритих травмах черепа, порушення обміну речовин, клімаксі.

Строго кажучи, спазм акомодації - це результат важкої зорової перевтоми. Якщо акомодаційні м'язи не розслабляються, дитина починає погано бачити вдалину. Так і з'являється спазм акомодації, який часто називають хибною короткозорістю, або синдромом втомлених очей. Єдина втіха при діагностиці спазму акомодації полягає в тому, що це процес оборотний, тому він і називається помилковою короткозорістю. Але, на жаль, якщо звернутися до лікаря пізно, то спазм акомодації спостерігається на тлі справжньої короткозорості, що вже починається. Спазм акомодації обов'язково треба знімати, інакше він трансформується на справжню короткозорість або посилить вже існуючу.

Симптоми

  • Зниження гостроти зору при погляді в далечінь;
  • швидка втома при зоровій роботі на близькій відстані;
  • болі в очах, в області лоба та скронь

Ускладнення

Спазм акомодації може згодом перейти у справжню короткозорість.

Діагностика

Пацієнти проводять комплексне обстеження: візометрію, визначення рефракції, визначення запасів акомодації. Пам'ятайте, що дитину необхідно обстежити у офтальмолога принаймні раз на рік навіть за відсутності скарг на зір.

Запис на прийом до «Центру зору» за телефоном:

 (097) 726-60-40 - м. Дніпро

 (095) 884-98-95 - м. Дніпро

 (097) 883-74-83 - м. Кам'янське